Health Factory v auguste – Pohybom proti starnutiu

  • Šport a pohyb je efektívnym riešením dôsledkov starnutia organizmu
  • Pravidelný tréning môže predchádzať rade ochoreniam
  • Kardio tréning ako nástroj pre spomalenie starnutia na bunkovej úrovni
  • Kardio cvičenie, ale aj joga a silový tréning hrajú dôležitú rolu pre posilnenie srdca

Podľa štúdie European Heart Journal (2018) je najefektívnejším prístupom k oddialeniu starnutia kardio tréning. Predovšetkým aktivity typu behanie, plávanie, spinning, cyklistika, alebo HIIIT (vysoko-intenzívny intervalový tréning), ktorý získal za posledné roky na popularite. Vytrvalostné typy tréningov vykazujú v prevencii starnutia lepšiu efektivitu oproti silovému tréningu, teda aspoň na bunkovej úrovni. Ideálne je preto zaradiť pravidelný tréning 3 – 4x týždenne. Nedostatočný pohyb je jedným z najväčších faktorov pre vznik kardiovaskulárnych chorôb a ostatných život ohrozujúcich ochorení.

„Starnutím sa náš metabolizmus spomaľuje a svaly ubúdajú. Všeobecne je známe, že po 30. roku každý dospelý stratí za jednu celú dekádu 3 – 4 kg svalov. S tým prichádza ruka v ruke spomalenie bazálneho metabolizmu. Jedinou možnosťou, ako metabolizmus zrýchliť alebo aspoň udržať je pravidelné cvičenie a kvalitná vyvážená strava,“ uvádza Marek Kadlec, Regionálny Fitness Manager spoločnosti Form Factory CZ, zodpovedný za prácu s osobnými trénermi v Českej republike a vybavenie fitness klubov v ČR a SR.

Health Factory, projekt zameraný na podporu zdravého životného štýlu a aktívneho pohybu, prináša spoločnosť Form Factory už rok. V auguste bude hlavnou témou prepojenie fitness, zdravého životného štýlu a pohybu ako prevenciu proti starnutiu. Vo všetkých fitness kluboch Form Factory je k dispozícii cez 2 000 skupinových lekcií, z ktorých je množstvo založených na kardio tréningu, a ktoré sú vhodné práve na predchádzanie prejavov starnutia a prevenciu civilizačných chorôb. Vo fitness kluboch Form Factory sú k dispozícii pomôcky a moderné stroje, optimálne pre osobné tréningy, spolu s profesionálnymi osobnými trénermi.

Okrem toho prinesie projekt Health Factory k augustovej téme množstvo výučbových fitness videí a odborného obsahu v rámci vlastnej fitness platformy fitness.formfactory.sk

Viac informácií na fitness.formfactory.sk