KÚPIŤ >>

Služby

V našom fitness klube Form Factory sa usilujeme o to, aby sme vám ponúkli neobmedzený prístup k fitness aktivitám. Zoznámte sa s našimi trénermi a spoznajte veľké množstvo štúdiových lekcií, ktoré sme pre vás pripravili. Pozrite sa, aké cvičebné zóny môžete v našom klube využiť.

Prosím, prineste si zámok na skrinkou so sebou alebo si ho môžete zakúpiť u nás na recepcii. Vhodné rozmery zámku nájdete tu.

 

Fitness – všetko, čo o ňom musíme vedieť

Aj keď nám výraz FITNESS nie je vôbec cudzí, sme si istí, že poznáme skutočný výraz tohto slova a tiež tým, či ho používame správne?

V dnešnej dobe je fitness všeobecne chápaný ako fyzická aktivita a nová životná filozofia, čo znamená byť vo forme, fit a zdravý. Je však tiež dôležité vedieť, že definícia tejto koncepcie sa v priebehu rokov zmenila. V roku 1996 špecialisti na rôzne druhy fyzických aktivít na konferencii v Birminghame vyvinuli definíciu „Byť fit“, ktorá hovorí, že fitness je taký stav organizmu, ktorý u daného jedinca navodzuje stav psychickej aj telesnej pohody a vzbudzuje v ňom túžbu dosiahnuť maximálnu úroveň fyzickej zdatnosti. Svoju fyzickú zdatnosť následne navyšuje pomocou rôznorodého pohybu, ktorý si upravuje podľa svojich schopností, chute a očakávania. Celkovým cieľom je zlepšiť fungovanie vlastného tela po všetkých mysliteľných stránkach.

Fitness vybavenie – Zistite, ako ho správne používať

Fitness vybavenie je nespočítateľné množstvo strojov, náradia a pomôcok, ktoré vám umožňujú zapojiť aj tie najhlbšie časti svalov.

V našom klube Form Factory máte vždy k dispozícii posilňovacie stroje, ktoré využije pri svojom tréningu skúsený cvičenec ale aj začiatočník. Pre pokročilých sú navyše k dispozícii voľné váhy a najmodernejšie funkčné vybavenie. Každý tréning je možné doplniť plne vybavenými kardio strojmi (napr.. rotopédmi, eliptickými trenažérmi, bežeckými pásmi nebo schodmi). V klube je k dispozícii mnoho ďalšieho vybavenia, ako napr.. ľahké činky, posilňovacie pásky, expandéry alebo odporové gumy, ktoré môžete v rámci vášho členstva využiť. S naším vybavením tak bez problémov precvičíte celé telo.

Pred zahájením tréningu sa však uistite, že používate jednotlivé zariadenia správne. Vďaka tomu bude váš tréning efektívnejší, ale predovšetkým bezpečný. Pokiaľ si nie ste istí ako správne cvičiť, požiadajte o radu niektorého z našich osobných trénerov.

Štúdiové lekcie

Pre tých, ktorí neradi cvičia sami a dávajú skôr prednosť cvičeniu v skupine máme k dispozícii rozsiahlu ponuku štúdiových lekcií. V našej štúdiovej sále sú k dispozícii najrôznejšie cvičebné programy zamerané na budovanie svalovej hmoty, tvarovanie postavy, kardio, vysoko intenzívne intervalové cvičenia, tanečné lekcie, lekcie so zameraním na strečing a relaxáciu a veľa ďalšieho. Výhodou skupinových cvičení je ich jedinečná atmosféra. Samozrejmosťou sú vysoko preškolení lektori, ktorí vám radi poradia a dohliadnu na správne prevedenie cvikov, aby pre vás cvičenie bolo maximálne efektívne. Je to skvelý spôsob, ako si udržať kondíciu a ako bonus si užijete veľa zábavy. Lekcie v klube Form Factory pro vás budú perfektnou motiváciou, pretože s ostatnými účastníkmi na lekciách vzniká aj pocit zdravej konkurencie a ten zaručuje, že každý z vás bude chcieť zo sebe vydať maximum, čím si zaručíte skvelé výsledky.

Plánovanie tréningov

Najdôležitejším prvkom plánu tréningov je stanoviť si cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, a určiť si obdobie, za ktoré ho chcete dosiahnuť. Bez toho by sa mohla vaše motivácia vytratiť, len čo začnete. Pokiaľ si s nastavením svojho tréningového plánu neviete poradiť, požiadajte o pomoc niektorého z našich trénerov. Skúsený tréner vám istotne poskytne užitočné rady a doporučení. Okrem toho je nutné pamätať na „zdravý rozum“ v priebehu cvičenia a športových aktivít. Čo to znamená v praxi? Zdravý rozum znamená mať znalosti o vašom tele a jeho schopnostiach.

Pokiaľ ste v posilňovni po dlhšom časovom období (alebo dokonca po prvýkrát), nepreťažujte sa ani nepreceňujte svoje schopnosti. Naplánujte si ľahký tréning, kedy zapojíte vaše svalstvo, ale nespôsobíte si také bolesti, ktoré by mohli viesť k ďalším problémom. Ďalej sa uistite, že vaše cvičenie nie je monotónne a cviky sú rôznorodé. Týmto spôsobom sa vyvarujete nadmernému posilneniu iba jednej časti svalov a ochabovaniu ostatných svalových partií. Vhodné je tiež doplniť základný cvičebný plán o aktivity, ktoré sú od seba úplne odlišné. Pokiaľ napr.. cvičíte s voľnými váhami, ďalšie aktivity v rámci tréningu by mali byť so zameraním na kardio a strečing. Takto prispôsobený tréning vám zaručí štíhlu a pekne vytvarovanú postavu, zlepšíte si kondíciu a rovnako ohybnosť. Znie to dobre, že?

Relaxácia – dôležitá súčasť vášho tréningu

Dôležitou súčasťou každého cvičenia je odpočinok a relaxácia. Ukľudnenie dýchania, natiahnutie unavených je nevyhnutnou súčasťou každého cvičenia. Návšteva strečingovej zóny a sauny vám umožní zrelaxovať svalstvo a zabrániť možným bolestiam po tréningu.

Fitness je široký koncept, kde si každý nájde cvičenie a aktivity vyhovujúce plne jeho potrebám, schopnostiam a zručnostiam. Špecialisti vo Form Factory sú si toho vedomí a navrhli fitness klub tak, aby si každý, kto má rád fyzickú aktivitu, mohol nájsť tú vhodnú pre seba.

Rovnako je pre nás dôležité, aby sa u nás klienti cítili príjemne. Disponujeme barom, kde vám radi namiešame napr. proteínový shake, prípadne tu máte na výber z mnohých výživových doplnkov.

Kedykoľvek si môžete pochutnať na výbornej káve a osviežiť sa chladeným alebo nechladeným nápojom. Naši klienti majú k dispozícii bezplatné wifi pripojenie.

Pokiaľ uvažujete o tom správnom mieste pre váš tréning, príďte do Form Factory Fitness klubu ešte dnes!