Yoga Sculpt

Yoga a činky? Práve takéto nezvyčajné spojenie prináša lekcia Yoga Sculpt. Ide o kombináciu klasických yogových pozícií, ktoré sú v istých variáciách doplnené práve o závažie, ktoré držíte v rukách. Hmotnosť závažia si vyberáte podľa svojich aktuálnych silových možností. Hodina je zameraná na formovanie tela či nadobudnutie väčšej sily, stability a rovnováhy, ktorú môžete následne využiť aj pri silovejších lekciách yogy.

Pomocou vlastnej váhy posilníme aj naše nohy, prostredníctvom závažia sa však intenzívnejšie zameriame na správne držanie tela, posilnenie chrbtice, ramien, rúk, prsných svalov a nesmieme zabudnúť ani na stred nášho tela. Pretože práve silný stred tela a vzpriamená chrbtica nám pomáhajú symbolicky stabilnejšie kráčať našim životom mimo yogovej podložky.

Chýbať nebude ani záverečná relaxácia, pri ktorej si doprajeme zaslúžený odpočinok. Lekcia je zameraná predovšetkým na stredne pokročilých či pokročilých praktikantov yogy. Vítaní sú samozrejme aj začiatočníci, pre ktorých nájdeme vhodnú variantu prevedenia asán.


Toto cvičenie nájdete v kluboch: