#HEALTHFACTORY

Health Factory

FORM FACTORY UVÁDZA NOVÝ KONCEPT ZDRAVÉHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU – #HEALTHFACTORY

 

  • Projekt #HealthFactory štartuje už v máji 2021
  • Plnohodnotne prispôsobené služby a obsah s ohľadom na prevenciu najčastejších civilizačných chorôb
  • Premena vnímania fitness sveta smerom k podpore zdravia
  • Celoročný projekt podporený špeciálnymi skupinovými lekciami, sprievodnými službami a komunikáciou
  • Projekt bude podporený špeciálnym logom

Spoločnosť Fir Invest s.r.o. ak prevádzkovateľ fitness klubov Form Factory spúšťa od mája 2021 aj na Slovensku nový koncept založený na kompletnom prístupe k zdraviu z pohľadu fitness aktivít v rámci vlastnej siete fitness a wellness klubov. V Českej Republike tento koncept funguje už od septembra 2020.

Naše kluby na Slovensku aj v Čechách sú plne vybavené prakticky pre akýkoľvek typ cvičenia – či už vďaka kardio zónam, plne vybaveným posilňovniam, funkčným a crossfit zónam, bazénom alebo rozsiahlym programom skupinových cvičení vrátane zdravotných lekcií a programov Les Mills (vybavenie jednotlivých klubov sa líši).

 

Nový koncept #HealthFactory prináša nový pohlaď na fitness ako na miesto, ktoré už dávno nie je len o posilňovaní, ale orientuje sa na zdravý životný štýl – pre Form Factory je to taká komplexná továreň na zdravie. Vychádza z najčastejších civilizačných chorôb, ktoré majú významný dopad na ľudské zdravie. Ide predovšetkým o stres, obezitu, oslabenú imunitu, syndróm vyhorenia, kardiovaskulárne choroby, problémy spojené so sedavým zamestnaním a škálu ďalších chorôb, pri ktorých môže aktívny pohyb alebo špeciálne cvičenie pomôcť pri ich prevencii alebo významne zmierniť ich priebeh.

 

Nový prístup k fitness od Form Factory sa každý mesiac zameria na predchádzanie jednej z civilizačných chorôb. Na tieto účely bude vždy upravený program skupinových lekcií, ktorý sa rozšíri o špeciálne a zdravotné cvičenia (on-line alebo priamo v kluboch). Súčasťou programu budú aj odborné workshopy, špeciálny on-line obsah, videa a podpora profesionálnych trénerov či inštruktorov Form Factory.

 

Súčasťou nového projektu #HealthFactory je rovnako aj spustenie vlastnej online platformy, ktorá v sebe integruje knižnicu najrôznejších typov cvičení, on-line streaming lekcií a ďalší obsah napríklad z oblasti zdravého stravovania alebo trendy zo sveta fitness.

 

„Fitness už dávno nie je len o posilňovaní, ale mení sa predovšetkým vnímanie fitness smerom k ideálnemu prostrediu na podporu zdravia ako takého. Naším zámerom je viac prepojiť aktívny pohyb s celkovou fyzickou i psychickou kondíciou a celostným prístupom k modernému životnému štýlu. Chceme našim návštevníkom a širokej verejnosti otvoriť cestu k zlepšeniu fyzického a tým aj psychického zdravia v rámci našich fitness klubov, preto sme sa rozhodli venovať každý mesiac inej civilizačnej chorobe a upraviť naše programy tak, aby sme podporili prevenciu a kvalitu života,“ uvádza Štefan Blahovec, Country Manager v spoločnosti Form Factory Česká republika.

 

„Našim cieľom je zmeniť pohľad nielen na fitness svet a posilňovne ako také. Našim cieľom je pozdvihnúť úroveň premýšľania ľudí nad stavom svojho fyzického a psychického zdravia. Zdravý a šťastný človek môže mať a realizovať stovky svojich snov, kým človek s akoukoľvek fyzickou či psychickou bolesťou je limitovaný. Vďaka starostlivosti o svoje telo ako celok môžeme posúvať hranice svojich cieľov,“ dodáva Mary Balušinská, Country manager Fit Invest Slovakia.

 

Rozšírené aktivity v kluboch Form Factory dostanú jasné označenie, že patria do konceptu Health. Svoje vlastné logo budú mať špeciálne skupinové lekcie a doplnkové služby vrátane tematickej komunikácie. Prvou témou bude už v máji tehotenstvo. O témy spracované našimi kolegami v Českej republike pred spustením konceptu na Slovensku rozhodne neprídete. Nájdete si ich všetky na našej novej platforme: fitness.formfactory.sk